köszönet Témák | Új hozzászólás 
 4. Wieber Györgyné  |  Válasz erre 2005-03-14 12:15:22 [1.] 
Kedves Kovács Béláné!

Azt tanácsolom, keressen fel telefonon, vagy személyesen, s bármilyen kérdésére nagy szeretettel válaszolok!
Üdvözlettel: Wieber Györgyné
[előzmény: (3) Kovács Béláné, 2005-02-25 19:29:12]

 3. Kovács Béláné  |  Válasz erre 2005-02-25 19:29:12 [2.] 
Gery Gobelin!
Nemrégiben találtam rá az Önök honlapjára. Csodálattal böngésztem át már többször is minden oldalát.
Régóta kézimunkázom, szinte minden fajta himzést készítettem már. Eddig csak álmodoztam a gobelinről de most egy kisebb mérettel meg is próbálkoztam. Nagyon nagy örömmel öltögettem, és gyönyörködöm is a munkámban, csak egy keserít el. Mig a kalocsai himzésemnek gyönyörű a hátoldala addig a gobelin varrásnál gondjaim vannak.
Nem a kezdéssel van a gondom, hanem amikor kis területen több szín váltogatja egymást, Nem igazán tudom, hogy mi tévő legyek.
Mohácson lakom itt az üzletekben nem tudnak tanácsot adni.
Pedig szeretnék nagyobb méretű munkába is bele kezdenim, amihez az Önök széles választéka igen csak nagy fejtörést okoz.
Megköszönöm, ha szánnak rám időt és válaszolnak.
A szinvonalas, gyönyörű szivet melengető honlaphoz pedig gratulálok: Kata Mohácsról
[válaszok erre: #4]

 2. Wieber Orsolya  |  Válasz erre 2004-06-24 11:19:26 [3.] 
Kedves Asbóth Attiláné!
Köszönjük a szép sorokat, örülünk, hogy velünk örül honlapunknak. Elnézést a választ várakoztatásáért, akadt némi technikai malőr, de ha megengedi akkor most kérdésére válaszolnék.

Meglátásom szerint csak a nagyon szakavatott bravúros varrók képesek arra, hogy a varrás hátoldala, hasonló képet mutasson mint a színe. De mindenesetre ez annak köszönhető,hogy, mint bizonyára Ön is tudja az eredeti gobelinvarrás nem használ csomózást, hanem hátul vezeti el a szálat.Ez azt jelenti, hogy a varrás kezdetekor a szál elejét a hátoldalon, az első néhány öltéssel "tartjuk meg", azaz vezetjük a fonalat, s "ráöltünk" a szálra. A szál elvarrásánál pedig a szál véget az öltések alatt átrvezetjük, majd levágjuk a megmaradt fonalat.
Azonban, biztos vagyok benne, hogy Édesanyámék műhelyében sokan akadnak, akik a gyakorlatban is elmagyarázzák a szálvezetés fortélyait. Így, ha teheti látogasson el a Gery Gobelin Műhelybe, most amúgy is számos újdonsággal szolgálnak a kolléganők!
Üdvözlettel: Wieber Orsolya
[előzmény: (1) Asbóthné, 2004-04-19 17:38:40]

 1. Asbóthné  |  Válasz erre 2004-04-19 17:38:40 [4.] 
Nagyon szép a honlapjuk,már vártam nagyon!
A képeim hátulja nem szép, ezért szeretnék kérni egy kicsit pontosabb leírást a száltechnikáról, he lehetséges!
tisztelettel!
Asbóth Attiláné
[válaszok erre: #2] (TÉMANYITÓ)

1
Találatok 1-tól 4-ig a 4-ből.
 
A honlapon található képek és szövegek kizárólag a Gery Gobelin kft. ügyvezetőjének hozzájárulásával használhatóak föl! Azok engedélyezetlen felhasználása büntetőjogi felelősségre vonást von maga után!